26 lipiec 2022

Dzielnicowy wyprowadził mężczyznę z zadymionego mieszkania

fot. KPP w Kołobrzegu
Kołobrzeski dzielnicowy pomimo wydobywającego się z mieszkania dymu i zamkniętych drzwi znalazł sposób, by wejść do pomieszczenia. Obudził śpiącego tam mężczyznę i wyprowadził w bezpieczne miejsce.
REKLAMA

W służbie policjanta nigdy nie wiadomo, kiedy niezbędna będzie natychmiastowa pomoc drugiemu człowiekowi. Mł. asp. Krzysztof Ruciński dzielnicowy pracujący w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu pełniąc służbę obchodową dostał informację, iż z lokalu mieszkalnego wydobywa się dym. Policjant niezwłocznie udał się w to miejsce i zauważył, że mieszkanie na wysokim parterze kołobrzeskiego bloku faktycznie może się palić, ponieważ z okna wydobywa się ciemny dym. Z relacji osób znajdujących się w pobliżu usłyszał, że prawdopodobnie w mieszkaniu znajduje się właściciel.

Policjant wbiegł na klatkę, odciął dostęp mediów do mieszkania, sprawdził, że drzwi są zamknięte, a głośne wołanie i pukanie nie odnosiły skutków. Funkcjonariusz obiegł budynek dookoła i zauważył, że inne okno mieszkania jest otwarte. Wspiął się więc po rynnie i wystającym daszku, wszedł do mieszkania i zauważył leżącego na kanapie mężczyznę. Obudził go i wyprowadził z zadymionego pokoju. Sprawdził także, czy w pozostałych pomieszczeniach nie ma innych osób lub zwierząt.

Policjant zauważył w kuchni przyczynę zadymienia, a mianowicie spalony garnek z resztkami obiadu. Właściciel mieszkania nie potrzebował pomocy medycznej, jednak został poinformowany o skutkach nierozważnego korzystania z kuchenki gazowej.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kołobrzeg
30.6°C
wschód słońca: 05:33
zachód słońca: 20:31
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kołobrzegu

kiedy
2022-08-15 20:00
miejsce
Amfiteatr, Kołobrzeg, ul. Fredry 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-16 18:00
miejsce
Scena Kameralna Amfiteatr,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-16 20:00
miejsce
Centrala Klub Muzyczny, Kołobrzeg,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-08-16 20:00
miejsce
Amfiteatr, Kołobrzeg, ul. Fredry 1
wstęp biletowany