Policjanci zatrzymali włamywacza

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu ustalili i zatrzymali sprawcę włamań do domków. Przestępstwa, których dopuścił się zatrzymany mężczyzna zagrożone są karą od roku do 10 lat więzienia.
Koronawirus
zachodniopomorskie
540
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W ostatnich dniach funkcjonariusze otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do domków, znajdujących się w rejonie dzielnicy zachodniej. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń z wnętrza kradł różne przedmioty pozostawione w domkach. Łupem włamywacza padł m.in. telewizor. Zatrzymany podejrzewany był również o kradzież motoroweru. Wartość strat jaką wycenili pokrzywdzeni to kwota ponad 2500 zł.

Po przyjęciu zawiadomień od pokrzywdzonych kołobrzescy policjanci rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy, jego zatrzymanie oraz wyciągnięcie konsekwencji karnych. Dzięki zabezpieczonym śladom kryminalistycznym mundurowi wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tych czynów.

W ubiegłym tygodniu policjanci komórki patrolowej zatrzymali 47-letniego mężczyznę, po czym przedstawili mu zarzuty dotyczące dwóch włamań oraz kradzieży.


Wobec mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu zastosowała policyjny dozór.

Włamywacz wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara od roku do 10 lat

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
540
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kołobrzegu

kiedy
2020-08-10 19:30
miejsce
Amfiteatr, Ustronie Morskie, ul....
wstęp biletowany