Koncert z okazji 78. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem

zdjęcie: Koncert z okazji 78. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem / kupbilecik24.pl / Koncert z okazji 78. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem
kupbilecik24.pl / Koncert z okazji 78. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem
Zapraszamy 18 marca 2023 roku do Regionalne Centrum Kultury, Kołobrzeg, ul. Solna 1.
REKLAMA
data: 2023-03-18 17:00
miejsce: Regionalne Centrum Kultury, Kołobrzeg, ul. Solna 1
bilety: KUP BILET
 

78 rocznicę zakończenia walk z o nasze miasto uczcimy w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu popołudniowym recitalem fortepianowym wyjątkowego gościa. Legendarny najmłodszy laureat VIII edycji Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1970 roku, obecnie członek jury tegoż konkursu, wirtuoz od ponad 50 lat podróżujący po świecie i promujący muzykę oraz kulturę polską, pedagog, aktor, słowem - Janusz Olejniczak.

W programie koncertu znajdą się najbardziej cenione przez artystę kompozycje: Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Roberta Schumanna, Clauda Debussy.

Janusz Olejniczak koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Australii w najsłynniejszych salach koncertowych, jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonia Berlińska, Teatro Colón w Buenos Aires, Salle Pleyel w Paryżu, Suntory Hall w Tokio, Lincoln Center w Waszyngtonie, Tonhalle w Düsseldorfie, Concertgebouw w Amsterdamie, Konserwatorium w Moskwie. Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów pianistycznych i dawał lekcje mistrzowskie poza granicami kraju - Europie, Kanadzie, Japonii, Kolumbii.

Poza żelaznym repertuarem klasycznym - zwłaszcza Chopinowskim - wykonuje także polską muzykę współczesną (m.in. kompozycje Witolda Lutosławskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara).Występował z orkiestrami pod dyrekcją Witolda Rowickiego, Stanisława Wisłockiego, Kazimierza Korda, Antoniego Wita, Jerzego Maksymiuka, Wojciecha Michniewskiego, Tadeusza Strugały, Charles"a Dutoit, Andrzeja Borejki, Grzegorza Nowaka, Jacka Kaspszyka i in. Od wielu lat współpracuje także z Markiem Mosiem i Orkiestrą Aukso. Był jednym z pierwszych wykonawców muzyki Chopina na instrumentach historycznych (Érard i Pleyel). Pianista jest stałym gościem festiwalu "Chopin i jego Europa" w Warszawie, na którym zagrał m.in. u boku Marthy Argerich i Marii João Pires. Wielokrotnie wystąpił również z Orkiestrą XVIII Wieku Fransa Brüggena oraz Orchestre des Champs-Élysées pod dyrekcją Philippe"a Herreweghe.

Jego dorobek artystyczny obejmuje ponad 40 nagrań płytowych dokonanych dla takich wytwórni, jak Polskie Nagrania, Tonpress, Muza, Wifon, Opus 111, Camerata, Sony Classical, Selene, CD Accord, Bearton. W dowód uznania dla swych interpretacji muzycznych ośmiokrotnie otrzymał nagrodę "Fryderyk", a za całość dorobku artystycznego odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2000) oraz Złotym Medalem Gloria Artis (2005). Janusz Olejniczak nagrał również ścieżki dźwiękowe do dwóch słynnych filmów: Pianisty Romana Polańskiego oraz Błękitnej nuty Andrzeja Żuławskiego, w tym ostatnim wcielając się także aktorsko w postać Fryderyka Chopina. Prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Janusz Olejniczak - Recital Legendy Fortepianu
artyści:
Koncert z okazji 78. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem
78 rocznicę zakończenia walk z o nasze miasto uczcimy w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu popołudniowym recitalem fortepianowym wyjątkowego gościa. Legendarny najmłodszy laureat VIII edycji Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1970 roku, obecnie członek jury tegoż konkursu, wirtuoz od ponad 50 lat podróżujący po świecie i promujący muzykę oraz kulturę polską, pedagog, aktor, słowem - Janusz Olejniczak. W programie koncertu znajdą się najbardziej cenione przez artystę kompozycje: Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Roberta Schumanna, Clauda Debussy. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kołobrzeg
4.2°C
wschód słońca: 06:30
zachód słońca: 19:32
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kołobrzegu

kiedy
2023-04-01 17:00
miejsce
Regionalne Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 19:00
miejsce
Regionalne Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-02 11:00
miejsce
Regionalne Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-02 18:00
miejsce
Regionalne Centrum Kultury,...
wstęp biletowany